Projekt "KOSMOTOUR PROXIMA"

Kozmická cestovná kancelária Kosmotour Proxima zaisťuje prípravu a expedície kozmických výprav za poznaním a dobrodružstvom.

Motto: "S Kosmotour Proxima až na koniec galaxie"

Máte jedinečnú a neopakovateľnú šancu letieť do vesmíru za skvelú cenu a s výbornými podmienkami! Kompletné vyškolenie poprednými odborníkmi, nezabudnuteľný prelet Slnečnou sústavou a odvážna výprava tam, kde ľudská noha jakživ nevkročila! V cene je komplexné cestovné poistenie, výborná strava a neobmedzené množstvo zážitkov. 

Po dôkladnej príprave sa teda môžete tešiť na nezabudnuteľný let do vesmíru. Tí, ktorí sa dostanú medzi vyvolených, budú môcť uzrieť veci prapodivné - pusté planéty, žeravé hviezdy, nezvyčajné mesiace... Počas našej spoločnej cesty objavíte i mnoho zábavných vecí, napr.:

  • Ako vonia vesmír?
  • Ktorá planéta zhrdzavela?
  • Prečo sa nedá vo vesmíre grgať?
  • Ktoré hviezdy z nás urobia hromadu oškvarkov?
  • Prečo sú astronauti po každej výprave o 5 cm vyšší?
  • Na čo sa dá použiť vo vesmíre moč?

Odpovede na tieto, ale aj ďalšie otázky získajú len tí najschopnejší, najvytrvalejší a najodvážnejší. Preto neváhajte a pridajte sa k nám! A kto vie, možno sa nám podarí stretnúť aj živých ufónov :o). 

A prečo PROXIMA? 

Proxima je najbližšou známou hviezdou vzhľadom k našej Slnečnej sústave. Nachádza sa v súhvezdí Kentaur. Toto súhvezdie je viditeľné z južnej pologule a samotnú hviezdu nemožno zbadať voľným okom kvôli jej malej jasnosti. A aká je pre predstavu asi tá "najbližšia" vzdialenosť? Napr. kozmická sonda NASA s názvom New Horizons pohybujúca sa rýchlosťou zhruba 60 000 km/h doletela k Plutu za 9 rokov, pričom k Proxime by rovnakou rýchlosťou letela 78 000 rokov. 

Našu celoročnú cestu za tajomstvami vesmíru začíname anketou: "Chcel by si letieť do vesmíru? Prečo?" Každý, kto chce s nami vycestovať, nech pridá svoju odpoveď na pripravenú nástenku. Tešíme sa na Vaše príspevky :o).

Vytvořeno pomocí služby Padlet